KULÜBÜMÜZ 2013

TORKU ŞEKERSPOR CONTİNENTAL BİSİKLET TAKIMI

 

Konya’da ilk bisiklet yarışları 1923 yılında İdman Cemiyetleri İttifakı'nın kuruluşu ile başladı. Şehrin topografik yapısının elverişliliği, bisiklet sporunun gelişmesine katkı sağladı. Türkiye’de bu güne kadar milli formayı giyen bisikletçilerin yüzde yetmiş beşini Konyalı sporcular oluşturdu. Konya’da bisiklet sporunun gelişimi için önemli katkılarda bulunan Konya Şeker, 1955 yılında Şekerspor Bisiklet Takımı’nı kurarak bugüne kadar bine yakın sporcunun yetişmesini sağlarken, 2011 yılında bir ilki gerçekleştirdi ve bisiklet takımı Türkiye’nin ilk profesyonel bisiklet takımı oldu.
 

2012 Yılının Ortalarında ise Kulüb ismini degiştirerek TORKU ŞEKERSPOR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ olmuştur,Halen takımızda 16 büyük profesyonel sporcu,4 genç sporcu ve 7 Yıldız A, 9 Yıldız B toplam 36 sporcumuz,6 Teknik personelle çalışmalarına devam etmekdedirler,


Profesyonel Takımızın 2012 Yılında Türkiyede Yapılan Yarışların % 96 ini kazanma başarısını göstermiş,aynı zamanda 16 yıldır kazanılanmayan Türkiye Yol Şampiyonlugunu Sporcumuz Miraç KAL Kazanmıştır,Aynı Yarışta 2 incide sporcumuz Mustafa SAYAR olmuştur.


Türkiyede  Yapılan Puanlı Külübler arası (K.A.P) Yarışlarının Hepsini sporcumuz Yuri METLUSHENKO Kazanmıştır, Açık ara puan farkıyla Şampiyon olmuştur.


Yine Türkiye Tarihinde bir ilki kulübümüz sporcumuz Ahmet ÖRKEN 2011 Yılında AVRUPA Gençler Pist Şampiyonu olmuştur.


Takımımız 2012 Yılında Uluslar arası Yarışlarda 8 Kez birinci, 7 Kez ikinci, 8 kezde üçüncü olarak çok büyük başarılar elde etmiştir,En son katıldıgı UCİ Klasmanı 2.1 Olan Çindeki Taihu lake turunda 3 madalya kazanmıştır bu madalyalardan 1 tanesini Kulübümüz alt yapısından yetişen Avrupa pist şampiyonluk madalyalı sporcumuz Ahmet ÖRKEN  7 etapta 1 inciyle aynı zamanda bitirerek tekerlek farkıyla 3 olmuştur,bu başarıda bu katogoride türk sporcular arasındaki ilk madalyadır.


Profesyonel Takımız yurt dışında katıldıgı tüm yarışlarda 1 incilik kazanma başarısını göstermiştir.Aynı zamanda Sprint,Yokuş Formalarını kazanmıştır.


2012 Türkiyede yapılan Uluslar Arası Trakya Turunu sporcumuz Yuri METLUSHENKO  3 etap kazanarak turuda kazanma başarı elde etmiştir.


Takımız 2013 sezon hazırlıklarına sadece 15 gün tatilin arkasından hemen kondisyon çalışmalarına dag, kros,yüzme,agırlık,çeşitli oyunlar ,futbol,basketbol,masa tenesi vs ile hızlı bir şekilde antrenörlerimiz nezaretinde devam etmekdedirler.
 

Torku Şeker Gençlik ve Spor Klübü
Bizi Takip Edin
Tüm hakki Sakli idir © 2012 Konya Seker.